HYGIENICKÉ OPATRENIA

Vážení diváci, návštevníci a priatelia Akademického Prešova,

záleží nám na bezpečnosti každého návštevníka festivalu a ľudí, ktorí na festivale pracujú. Na základe aktuálneho vývoja situácie v súvislosti s ochorením COVID-19 sme prijali viaceré opatrenia, ktorými sa riadime pri organizácii festivalu a zároveň prosíme všetkých návštevníkov o ich dodržiavanie. Dúfame, že si festival spolu užijeme aj v tejto situácii.

Počas konania Akademického Prešova zabezpečíme dodržiavanie všetkých hygienických a protiepidemických opatrení v súlade s aktuálne platnými predpismi Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky.

Aktuálne opatrenia:

KAPACITA SÁL

Kapacita miest bude podľa odporúčaní Úradu verejného zdravotníctva SR znížená na 50. Sedenie bude zabezpečené s odstupmi medzi návštevníkmi.

RÚŠKA

Prosíme všetkých návštevníkov podujatí Akademického Prešova o prekrytie horných dýchacích ciest rúškom, šatkou alebo šálom, a to nielen v interiéroch, ale aj pri podujatiach v exteriéri.

DEZINFEKCIA

Pri vstupe na každé podujatie bude pripravená dezinfekcia. Zabezpečujeme aj pravidelnú dezinfekciu hracích a prevádzkových priestorov.

ODSTUP

V interiéroch a exteriéroch podujatia odporúčame dodržiavať 2-metrové odstupy medzi osobami.

PODÁVANIE RÚK

Na festivale stretnete množstvo známych a priateľov. Usmievajte sa na seba, posielajte si vzdušné bozky a objatia, no odporúčame dodržiavať zákaz podávania rúk.

EXTERIÉROVÉ PODUJATIA

Pri konaní exteriérových podujatí budeme dodržiavať príslušné opatrenia – kontrola počtu a hustoty návštevníkov, kontrola rúšok.

Dôležité upozornenie: 

Ak sa u vás prejavia príznaky akútneho respiračného ochorenia, je potrebné telefonicky kontaktovať svojho ošetrujúceho lekára a opustiť priestor podujatia.

V prípade vzniku akútneho respiračného ochorenia (horúčka, kašeľ, nádcha, sťažené dýchanie) ostaňte, prosím, v domácej izolácii.

Prosíme návštevníkov o dodržiavanie príslušných opatrení. Tešíme sa, že aj napriek tejto nepriaznivej situácii budeme môcť priniesť do Prešova umenie a poskytnúť tak študentom a umelcom priestor na prezentáciu, o ktorý v dôsledku krízy prišli.

Viac o opatreniach nájdete na webovej stránke Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky, http://www.uvzsr.sk/ a http://www.ruvzpo.sk/

Zdieľajte túto stránku
Top