O NÁS - Inovačné vzdelávanie

ZLOŽENIE TÍMU PROJEKTU
Tím projektu tvoria vysokoškolskí pedagógovia Katedry komunikačných a mediálnych štúdií Inštitútu slovakistiky a mediálnych štúdií na Filozofickej fakulte Prešovskej univerzity v Prešove
prof. PhDr. Juraj Rusnák, CSc. – vedúci projektu
Je autorom viacerých vedeckých monografií, vysokoškolských učebníc a desiatok vedeckých štúdií zameraných na analýzu mediálnej produkcie. Zameriava sa na analýzu vzťahu medzi mainstreamovou a alternatívnou kultúrou v mediálnom prostredí, viedol sedem vedeckých grantov (VEGA, KEGA, VNJH) profilovaných na výskum tvorby a recepcie mediálnych obsahov (aj so zameraním na propagandu, manipulatívne techniky a trolling v médiách). Dlhodobo pracoval v prostredí študentských komunitných médií, pracoval v rozhlasových lokálnych médiách a podieľal sa na vydávaní fanzínovej produkcie.

Mgr. Lenka Regrutová, PhD. – zástupca vedúceho projektu
Je autorkou monografie o mediálnej tvorbe pre detského príjemcu, spoluautorkou viacerých vysokoškolských učebníc a vedeckých štúdií zameraných na mediálnu tvorbu. Objektom jej vedeckého záujmu je analýza detskej mediálnej produkcie s osobitným dôrazom na posilňovanie kritického myslenia o médiách, dlhodobo pracuje v prostredí neformálnych komunít v regióne východného Slovenska.

doc. Mgr. Michal Bočák, PhD. – člen grantového tímu
Je autorom vedeckých monografií o fungovaní najnovších trendov vo vývoji televízneho spravodajstva, vedie predmety zamerané na možnosti dodržiavania slobody slova a identifikáciu manipulácie v médiách.

Mgr. Jozef Mergeš, PhD. – člen grantového tímu
Je autorom dvoch vedeckých monografií a vedeckých štúdií, vo svojom výskume sa zameriava na fungovanie filmových a športových komunít v mediálnom prostredí.

Mgr. Eva Peknušiaková, PhD. – člen grantového tímu
Je spoluautorkou viacerých vysokoškolských učebníc a vedeckých štúdií, vo svojom výskume sa venuje analýze fungovania subkultúr v mediálnom prostredí, dlhodobo spolupracuje so študentskými komunitnými médiami na pôde Prešovskej univerzity.

Mgr. Viera Smoláková, PhD. – člen grantového tímu
Je spoluautorkou vysokoškolských účebníc a autorkou vedeckých štúdií, ktoré publikuje doma aj v zahraničí. Spolupracuje s aktívnymi žurnalistami, lektoruje techniku reči.
Ing. Marianna Kraviarová, PhD. – člen grantového tímu
Je spoluautorkou vysokoškolskej učebnice a autorkou vedeckých štúdií o fungovaní audiovizuálnych médií, pripravuje a vedie projekty študentov zameraných na analýzu súčasných problémov života mladých ľudí, edituje webové stránky pracoviska, vedie predmety zamerané na prácu s audio a videoeditormi.
"Propaganda a manipulácia informácií na internete"
Info

Tento program nadväzuje na projekt Propaganda a manipulácia informácií na internete, ktorý financuje Úrad vlády SR.